Balasts

 

"Balasts" multidisciplinārs mākslas projekts 1999. gada 22. jūnijā Daugavgrīvas cietoksnī.
Balasts – smagums, saimnieciski neizmantojama krava, ko liek kuģī vai lidaparātā stabilitātes iegūšanai.

Jau uzsākot akcijas organizēšanu, uzzinājām, ka cietoksni privatizēs SIA "Aumeisteru muiža". Tobrīd mums atlika samierināties, cerot uz drīzu cietokšņa atjaunošanu. Cietoksnis mums bija kļuvis kā balsts - liekais svars, no kura ar cieņu jāatbrīvojas, lai nezaudējot līdzsvaru varētu turpinātu īstenot ideju par Ekomuzeju Bolderājā.


Mēs mēģinājām atmest vēlmi cietoksni paturēt savu ideju īstenošanai un popularizēt to kā vērtību. Domāt par cietoksni un tiem dažādajiem vēstures līkločiem, kas grāva un cēla šejienes ļaužu dzīvi. Foto, video un skaņu instalācijas,  instalācijas, akcijas un cietokšņa sakopšanas talkas - to visu savos darbos īstenoja Aija Zariņa, Anita Kreituse, Māris Subačs, Vilnis Putrāms, Ilva Kļaviņa, Ineta Sipunova, Armīns Ozoliņš, Tatjana Krivenkova, Kirils Panteļejevs, Gunda Balode, Pēteris Ķimelis, Kirils Kirosirovs, mūziķu apvienība Поползновение. Piedalījās Rīgas 19. vidusskolas audzēkņi, apkārtnes iedzīvotāji un mākslinieku draugi un paziņas. 

 

Projektu Balasts finansiāli atbalstīja Sorosa Fonds – Latvija un REC (Reģionālais Vides centrs Centrālajai un Austrumeiropai).