Lobē lielo ķīri Krievu salā

 

Projekta mērķis bija - ar radošu aktivitāšu palīdzību atbalstīt mikrolieguma statusa piešķiršanu Krievu salai lielā ķīra aizsardzībai, provocēt sabiedrības spēju apzināt uzspiestu stereotipu - ostas tuvošanās grīvai ir pašsaprotama un neizbēgama nekritiskas pieņemšanas iznīcinošās sekas.

 

Toreiz šķita, ka Ir iespējama gan laikmetīgā māksla Andrejsalā, gan dzīvi lielie ķīri Krievu salā, ja sabiedriskā doma šādus nosacījumus pieprasa. Bija ilūzija, ka sociāli aktīvu mākslinieku pozīcija varētu sekmēt tādu laikmetīgas mākslas attīstību Andrejsalā, kas neprasa upurus un nesaprātīgu cenu – vides degradēšanu Krievu salā. Diemžēl, tā nenotika. Ostas attīstības vārdā potenciālā mikrolieguma vieta ar 150 000 ķīru ligzdām tika apbērta ar dubļiem.

 

Mākslas akcijas forma - Mail art vēstules, kas Mail art vienlaikus ir mākslas objekts un ziņa, kas tiek sūtīta, izmantojot pasta sistēmu kā vienotāju. Milzīgajā mail art sadarbības tīklā darbojās tūkstošiem dalībnieku aptuveni piecdesmit valstīs. Neskatoties uz iespēju izmantot elektroniskos saziņas līdzekļus, mail art kā mākslas veids turpinās, jo starp daudzajām e-mēstulēm, mail art ziņa var tikt izdzēsta. Mail art piemīt kāds īpašs personīgums un nodoma nopietnība.
Vairāk kā 90 mākslinieku darbi no daudzām pasaules valstīm - tika demonstrēti vairākkārt, tostarp – uz ugunsmūra sienas Bolderājas centrā Stūrmaņu ielā Rīgas svētku laikā 2008. gadā.

 

Projekts īstenots ar Rīgas domes un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.