Piemineklis Rīgas līcim

 

2004. gada janvāris - februāris

Sagaidot kārtējo lēmumu par naftas termināļa celtniecību Daugavgrīvā, kur SIA "Baltic Oil Terminal" Rīgas brīvosta iznomājusi zemi 10 miljonu tonnu naftas un naftas produktu termināļa celtniecībai.

Blakus piejūras dabas parkam, vēstures pieminekļa Daugavas grīvas krastu nocietinājumu komplekss aizsargjoslā.

 

Idejas apraksts

 

Vispārzināms ir fakts, ka latvieši ir praktiska un saimnieciski domājoša tauta - kamanas jātaisa vasarā, ragavas ziemā. Senāk mājās uz bēniņiem glabāja zārku - ne jau bērnu baidīšanai vai sevis iežēlināšanai – bet praktiskai vajadzībai. Lai viss ir kā nākas, kad ievajadzēsies.

Līdz 1. februārim valstsvīri Ministru prezidenta biedra A.Šlesera vadīti lems -ļaut Rīgas līcim dzīvot vai gatavot sev Spānijas avārijas cienīgu piekrasti. Tā kā ūdeņi Latvijā pieder valstij, tātad tie ir arī katra pilsoņa īpašums, tad tauta filozofiskā mierā gatavojas neizbēgamajam – mirusi jūra. Pēc “Prestige” avārijas teikt, ka tā nenotiek, vairs nevar. Bet valsts pilsoņu praktiskā daba paģēr rīkoties - ja paredzams mironis, tad zārkam uz bēniņiem jābūt.

Tādēļ Bolderājas grupa iecerējusi projektu – “Piemineklis jūrai”. Izstādītas tiks paredzamā pieminekļa skices un koncepcijas, no kurām uzaicinātie valstsvīri, Rīgas domnieki un vienkāršā tauta varēs izvēlēties sev tīkamāko. Tīri praktiski – lai tā manta būtu pamatīga un laba… kad ievajadzēsies.

 

Izstāde notika Rīgas domes telpās K.Valdemāra ielā 3. Tās bija atstājuši Rīgas domes deputāti , bet jaunie apsaimniekotāji vēl nebija ienākuši. Mums šķita svarīgi Pieminekli Rīgas domes lēmumiem "uzlikt" tieši šajās telpās.

 

Piedalījās: A.Bikše, O.Tillbergs, P.Jaunzems, S.Māliņa, L.Ormane, J.Šitovs, T.Krivenkova, B.Sprance, Anamiš Razuvajevi, Heidi Šrotere, H.Jaksone, A.Seržants, L.Ormane u.c.