Kanna

 

“Kanna” bija akcija, kuras mērķis - apstrīdēt dažādas ar ūdeni saistītas vispārzināmas patiesības, piemēram,  - divreiz iekāpt vienā upē nevar, vai arī - nav iespējams apsteigt laiku.

1997. gada 22. martā atzīmējām starptautisko Ūdens dienu. Sēdāmies vilcienā Rīga - Daugavpils. Bija jāpaspēj Daugavpilī tikt līdz Daugavai, izsist āliņģi un atgriezties Rīgā, apsteidzot ūdens tecējumu. Gribējās no iztekas līdz ietekai jūrā,  vai vismaz apgūt to Daugavas daļu, kas Latvijas teritorijā. Laika ziņā akciju varējām paspēt īstenot maršrutā Daugavgrīva - Daugavpils - Daugavgrīva.

Daugavpils tirgū nopirkām kannu (Rīgā piena kannas dabūt nevarēja), atradām taisnāko ceļu uz Daugavu, Indulis izsita āliņģi un iekāpa upē, salējām ūdeni kannā un  arī stikla pudelē. Bija jāpaspēj uz Rīgas vilcienu, lai ātrāk par Daugavā atlikušo ūdeni nokļūtu atpakaļ Daugavgrīvā un Daugavā ielietais ūdens apsteigtu pats sevi. Pie Daugavas netikām, bet ieteka paliek ieteka. Jūras krasts bija aizsalis, nācās iet labi tālu. Paspējām.

Piedalījās Indulis Jūgs, Vladimirs Jakušonoks, Sandra Jakušonoka, Sandra Osīte un Georgs Manuško. Fotografējām un Indulis filmēja līdz brīdim, kad, skrienot uz vilcienu, nejauši nometa un sasita palienēto bibliotēkas kameru. 

Bija svarīgi akciju ne tikai izdomāt, bet arī īstenot. Izrādījās - reālā darbībā ideja sāk dzīvot savu, no mums neatkarīgu dzīvi, parādās blakus tēmas, negaidīti notikumi.